sobota, 9 kwietnia 2016

Recenzja Filmu ,, Selma´´

Walka o godność
    Czy mieliście w towarzystwie znajomych , kolegę lub koleżankę , która odróżniała się np. kolorem skóry czy nie zainteresowała się tym co Twoi znajomi. Czy zastanawialiście się dlaczego Tą osobę przezywają? Ta taśma może odpowie nam na te pytania. Film w Polsce miał swoją premierę 11 listopada 2014 r. Reżyserem tej ekranizacji jest Ava DuVernay ( znana z serialu ,, Skandal''). Scenariusz do tego obrazu napisał Paul Webb. Autorem zdjęć do tej taśmy jest
Bradford Young ( znany z filmów ,,Rok przemocy'' , ,,Pionek'' ,,Wydarzyło się w Meksyku''). Muzykę do tego spektaklu napisał Jason Moran ( znany z filmu krótkometrażowego ,, Five Deep Breaths'').
    Obraz filmowy opowiada o Martin Luther King , który organizuje kampanię przeciwko władzy , że dopuściła osoby koloru czarnego do glosowania. Organizuje marsz z Selmy do Molgarbery w stanie Alabamy.
    Głównymi bohaterami są: David Oeylowo ,,Martin Luther King" , Tom Willkinson ,, Prezydent Lyndon B. Johnson" , Tim Roth ,, George Wallace " , Carmen Ejogo ,, Coretta Scott King". Reżyser bardzo dobrze pokazał nam w tym spektaklu , żeby szanować ludzi , którzy mają inny kolor skóry. Zdjęcia do taśmy były dobrze dopracowane , które wzruszają i nie nudzą widza. Aktorzy bardzo dobrze wczuli się w swoje role. Muzyka była wzorowo dobrana do obrazu. Ekranizacja dostała w 2015 roku Oscara za najlepszą piosenkę , która napisał do filmu John Legend.
    Na zakończenie chciałbym powiedzieć , że ten film mógłby dostać co najmniej 5 czy 6 nominacji do Oscara i , że bardzo mi się podobał
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz