poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Recenzja Filmu ,, Spijt!"

Głośny Krzyk
   W ostatnim poście wspominałem Wam o godności człowieka , na którą walczyli osoby czarnoskóre. Dzisiaj wrócę do podobnego tematu ale teraz będzie związany co się dzieje w szkołach na całym świecie. Czy spotkaliście w klasie lun w gronie znajomych , którą szykanowano , że różni się od innych. Pewnie zastanawialiście się dlaczego tak jest i czemu to robią. Ten film może odpowie Nam na te pytania, Taśma miała swoją premierę 20 czerwca 2013.  Reżyser tej ekranizacji jest Dave Schram. Scenariusz do tego obrazu napisali  Maria Peters i Dick van den Heuvel. ,  Autorem zdjęć do tego spektaklu jest  Erwin Steen. Muzykę to tego obrazu filmowego skomponował Herman Witkam. Produkcja jest inspirowana książką Carry Slee pod tym samym tytułem.
   Pokaz opowiada historie otyłego licealisty Jochem , który jest przez śladowany przez innych uczniów. David oraz Vera strają pomóc chłopakowi.
Głównymi bohaterami są : Jochem ,, Stefan Collier '' , Vera ,, Dorus Witte'' , i David ,, Robin Boissevain '' .  Reżyser pokazy bardo dobrze odwalił bardzo dobrze swoją pracę , ponieważ wspaniale pokazał nam co naprawdę dzieje się z osobami nękanymi przez innych uczniów i co czuje ta osoba. Scenariusz wzorowo jest dopasowany do seansu , który wzrusza i uczy. Zdjęcia perfekcyjnie oddaje krajobraz uczniów , którzy nękają tą niewinną osobę i samą osobę , która jest krzywdzona. Muzyka bardzo dobrze też oddaje cały film. Na temat tego filmu czytałem taki komentarz taki np. ,, Dobry, obowiązkowy do pokazania w każdej szkole". Nw jak Wy a ja się z tym zgadza co Nam lepiej pokaże problemy jakie mają uczniowie innych szkołach moim zdaniem tylko film. Przedstawienie w 2014 r. dostał Europejską nagrodę filmową uhonorowaną przez młodych ludzi. 
    Na zakończenie chciałbym powiedzieć , że bardzo podobał mi się to przedstawienie i polecam Wam , żebyście też oglądnęli ten dobry film.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz