poniedziałek, 28 marca 2016

Recenzja filmu ,, Carte Blanche"

Odważny Nauczyciel
    Czy mieliście w swoim otoczeniu człowieka , który mimo przeciwieństwom losu nie zrezygnował np. z pasji czy pracy? Czy zastanawialiście się jak taka osoba się czuje? Ta taśma odpowie nam na te pytania. Film miał swoją premierę 23 maja 2015 r.. Reżyserią i scenariuszem tej ekranizacji zajął się Jacek Lusiński ( znany z filmu ,, Piksele i dokumentu ,, Wrzesień 1939"). Autorem zdjęć tego filmu jest Witold Płóciennik ( znany też z obrazu ,, Piksele" i ,, Wymyk"). Ekranizacja jest inspirowana książką pt. ,,Carte blanche: prawdziwa historia niezwykłego nauczyciela" autorstwa reżysera tego przedstawienia
    Taśma opowiada o nauczycielu historii Kacpra , który dowiaduje się , że za niedługo straci wzrok. By zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury postanawia ukryć problem przed otoczeniem.
    Głównymi bohaterami są: Andrzej Chyra ,, Kacper" Arkadiusz Jakubik ,, Wiktor" i Eliza Rycembel ,, Klara". Jacek Lusiński przedstawił nam bardzo dobrze sytuacje nauczyciela Kacpra i dobrze dobrał scenariusz do obrazu filmu , który nie nudził tylko uczył nas w jakiej sytuacji był główny bohater. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role np: Andrzej Chyra ( tytułowego zucha kliszy) czy  Arkadiusz Jakubik i Eliza Rycembel. Zdjęcia były przejrzyście i czysto pokazane. Kompozytor muzyczny bardzo dobrze napisał muzykę do tej taśmy , która wzrusza i nie nudzi widza. Problematyką tego obrazu jest dążenie głównego herosa nie zrezygnowania z pracy , w której ma coś ważnego do zrobienia.
    Na zakończenie chciałbym powiedzieć , że bardzo podobała mi się ta klisza.

1 komentarz: