czwartek, 5 maja 2016

Recenzja Filmu ,, Historia Roja"

  Walka bez końca
    Powracam z nowymi , ciekawymi recenzjami oglądniętych przez zemnie filmów i z przeprosinami , że nie publikowałem nic przez 2 tygodnie , ponieważ nie miałem pomysłów co wstawić na bloga ale mam kilka filmów , które chcę opisać na tej stronie. Czy zastanawialiście się jak walczy za wyzwolenie ojczyzny? Czy pomyśleliście , że to jest odważne i szlachetne? Ten film może odpowie nam na te pytania. Taśma miał swoją premierę 4 marca 2016 r. Reżyserią i scenariuszem zajął się Jerzy Zalewski ( znany filmu ,, Czarne słońca"). Autorem zdjęć jest Tomasz Dobrowolski (znany z filmów ,, Mała Moskwa'' , ,,Och Karol 2'' , ,,Los numeros", ,,Cień pod kamienicą". Muzykę do ekranizacji napisali OSTR z Martyna Budnik-Sołowianiuk. Ekranizacja jest inspirowana historią Mieczysław "Rój" Dziemieszkiewicz.
    Spektakl opowiada historię Mieczysław "Rój" Dziemieszkiewicz , który w 1945r. zaczna walczyć za wolną ojczyznę
    Głównymi bohaterami są: Krzysztof Zalewski-Brejdygant ,, Starszy sierżant Mieczysław "Rój" Dziemieszkiewicz" , Mariusz Bonaszewski ,, Kapitan Zbigniew Kulesza "Młot" 
Magdalena Kuta , Piotr Nowak ,, Wyszormiski'' , Magdalena Kuta ,, Matka "Roja". Obraz filmu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył , ponieważ są rożne filmy tematyce wojennej a ten moim zdaniem to pozytywny wyjątek , który ciekawi i uczy coś nowego. Do tego reżyser tak pokazał nam tą walkę , że uczy nas co naprawdę działo się w czasach socjalizmu w Polsce. Scenariusz bardzo dobrze był napisany do taśmy , który wzrusza i nie nudzi widza. Muzyka bardzo dobrze przedstawia sytuację tytułowego bohatera "Roja" i jego walkę. Premierę tego filmu przekładano przez 5 lat ale w tym roku trafił do kim
    Na zakończenie chciałbym powiedzieć , że bardzo mi się podobał ten film i polecam Wam oglądnąć ten obraz filmowy.

1 komentarz:

  1. film był spoko, ale jak dla mnie nie trafił w 100 ;c
    swienta recenzja!

    http://by-aleksandraa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń