sobota, 19 marca 2016

Recenzja filmu ,, Alicja w krainie czarów"

W krainie z dzieciństwa
    Czy mieliście w dzieciństwie miejsce , gdzie były wymyślone postacie ? Czy nie chcieliście wrócić do takiej krainy? Ta taśma może nam pomoże powróć do takiej historii. Film miał premierę 5 marca 2010 r.. Reżyserem tej ekranizacji jest wybitny Tim Burton ( znany z poprzedniego filmu co opisywałem na moim blogu ,, Wielkie Oczy''). Scenariusz napisała Linda Woolverton ( znana z nominowanego do Oscara za najlepsze kostiumy filmu ,, Czarownica " i bajki ,, Piękna i bestia") . Muzykę napisał wybitny też kompozytor Danny Elfman. Zdjęcia zrobił polski operator Dariusz Wolski ( znany z obrazów ,, Marsjanin czy The Walk: sięgając chmur. Ekranizacja jest inspirowana książką pod tym samym tytułem pisarza , matematyka i filozofa Lewisa Carrolla.
    Taśma opowiada o dziewiętnastoletniej Alicji Kingsleigh , która wraca do świata z dzieciństwa i gdzie dowiaduje się , że jej przeznaczeniem jest pokonanie złej królowej Kier
    Głównymi bohaterami są: Mia Wasikowska ,, tytułowa Alicja Kingsleigh", Johnny Depp ,, Szalony Kapelusznik", Anne Hathaway ,, Biała Królowa" i  Helena Bonham Carter ,, Czerwona Królowa". Film powala od początku aż do końca poprzez przedstawiony świat , bohaterów, muzykę i zdjecią. Reżyser tak przedstawił nam świat, że widz zadowala się każdą klatką produkcji. Scenariusz jest bardzo dobrze dopasowany do realizacji i oddaje co naprawdę co działo się w krainie do , której trafiła Alicja. Muzyka jest wspaniale dopasowana do scenariusza i obrazu filmu. Aktorzy zagrali wzorowo swoje role np. Mia Wasikowska (tytułową bohaterkę kliszy) , Helena Bonham Carter czy Johnny Depp. Zdjęcia były dobrze przemyślane i perfekcyjnie zrobione. Problematyką pokazu jest pomoc tytułowej Alicji bohaterom zniewolonej krainy ,, snów'' . W tym roku ma trafić do kin ostania cześć tej bajki ,, Alicja po drugiej stronie lustra" zaplanowana jest 26 maja 2016 r. Po premierze tego obrazu na pewno będzie przedstawiona recenzja tego filmu na moim blogu. Seans w 2011 r. zgarną dwa Oscary za najlepsze kostiumy i scenografię.
    Na zakończenie chciałbym powiedzieć , że bardzo podobał mi się ten seans i na pewno pójdę na ostatnią cześć tej bajki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz